Azi 24-04-2024       Anunt – Evaluare finala – Manager Casa Culturii „Ion Creanga” Targu-Neamt     Dispozitie privind convocarea Consiliului Local al orașului Târgu-Neamţ în ședinţă ordinară, pentru ziua de 25.04.2024, ora 14:00, desfasurata în sala de ședinţe a Consiliului local al orașului Târgu-Neamţ     In atentia candidatilor la alegerile din anul 2024     Anunt privind scoaterea la licitatie publica deschisa in vederea inchirierii prin licitatie publica a pajistii OSOI – LOT4     Anunt privind scoaterea la licitatie publica deschisa in vederea inchirierii prin licitatie publica a pajistii OSOI – LOT3     Anunt privind scoaterea la licitatie publica deschisa in vederea inchirierii prin licitatie publica a pajistii OSOI – LOT2

Convocare Consiliul Local al orasului Tirgu Neamt – sedinta ordinara, pentru ziua de 31.01.2011, ora 16°°

Conform prevederilor art.40 din Legea nr.215/2001 privind administraþia publicã localã, se convoacã Consiliul Local al oraºului Tîrgu Neamþ în ºedinþã ordinarã pentru ziua de 31.01.2011, ora 16°° , în sala de ºedinþe a Consiliului local al oraºului Tîrgu Neamþ.
ªedinþa are urmãtoarea ordine de zi :
I. Proiecte de hotarare:
1.Proiect de Hotarare privind infiintarea, organizarea si functionarea Politiei Locale a orasului Tg Neamt, incepand cu data de 01.01.2011.
Prezinta: ec.Elena Ionita
2.Proiect de Hotarare privind constituirea Comisiei locale de ordine publica.
Prezinta: ec.Elena Ionita
3.Proiect de Hotarare privind aprobarea bugetului local al orasului Tg Neamt precum si a listei de investitii pentru anul 2011.
Prezinta: ec.Ecaterina Iosub
4. Proiect de Hotarare privind aprobarea organigramei si al statului de functii pentru aparatul de specialitate al primarului si pentru unitatile subordonate consiliului local al orasului Tg Neamt pentru anul 2011.
Ini]iator: Primar – Decebal Arnautu
Prezinta: ec.Elena Ioni]a
5.Proiect de Hotarare pentru modificarea si completarea anexei la H.C.L. nr 62/01.08.2008 privind atribuirea in gestiune delegatã a serviciului de transport public local in regim de taxi si in regim de inchiriere, transportatorilor autorizati de pe raza administrativ teritorialã a orasului Tirgu Neamt, care indeplinesc conditiile pentru atribuire.
Prezinta: ing.Cezar Cojocaru
6.Proiect de Hotarare pentru completarea anexei la HCL nr.105 din 25.09.2009 privind aprobarea listei bunurilor de retur aferente contractului de concesionare a Serviciului Public de alimentare cu apa si canalizare.
Prezinta: Director: ing.Vasile Dascalu
7.Proiect de Hotarare privind darea `n folosin]a gratuita a unui spatiu din incinta Caminului Cultural Blebea – Tg Neamt catre Centrul de Asistenta Rurala Timisoara in vederea implementarii proiectului „Cãminul Cultural, Actor principal al promovãrii patrimoniului cultural local in vederea dezvoltãrii comunitare”
Prezinta: ing.Vasile Dascalu
8.Proiect de Hotarare privind desemnarea unui reprezentant al consiliului local in consiliul etic al Spitalului orasenesc Tg Neamt.
Prezinta: jr.Ciprian Iovoaea
9.Proiect de Hotarare privind aprobarea concesionarii unui spatiu cu destinatia de cabinet medical tehnica dentara situat in ambulatoriul de specialitate al orasului Tg Neamt `n favoarea domnei Coceanu Ramona.

II. Informari:
1. Informare privind executia bugetului local al orasului Tg Neamt pentru anul 2010
Prezinta: ec.Elena Pupazan
2. Informare privind stadiul realizarii lucrarii PUG oras Tg Neamt
Prezinta: arhitect sef: Ion Rusu
III. Intrebari si interpelari

NOTA DE PROPUNERI SUPLIMENTARA
I. Proiecte de hotarare:
1. Proiect de hotarare privind aprobarea prelungirii contractului de concesiune a unui spatiu cu destinatia de cabinet medical in favoarea domnului dr.Margine Ioan Daniel.
Prezinta: jr.Ciprian Iovoaea
2.Proiect de hotarare privind aprobarea bugetului de venituri si cheltuieli estimat pentru anul 2011 la Spitalul orasenesc Tg Neamt.
Prezinta: ec.Humulescu Doina
3. Proiect de hotarare privind aprobarea organigramei si a statului de functii al Spitalului orasenesc Tg Neamt.
Prezinta: ec. Humulescu Doina

II. Informari :
1. Informare privind situatia gestionarii bunurilor de natura mijloacelor fixe si obiectelor de inventar, pentru anul 2010.
Prezinta : Primar : Decebal Arnautu