Azi 29-03-2024       Anunt privind rezultatul final la examenul organizat pentru promovarea in grad profesional imediat superior – Serviciul Public Politia Locala     Dispozitie privind convocarea C.L. al orașului Târgu-Neamţ în ședinţă ordinară, pentru ziua de 28.03.2024, ora 14:00, desfasurata în sala de ședinţe a C.L. al orașului Târgu-Neamţ     Anunt privind rezultatul probei interviu la examenul organizat pentru promovarea in grad profesional imediat superior – Serviciul Public Politia Locala     Dispozitie privind convocarea Consiliului Local al orașului Târgu-Neamţ în ședinţă extraordinară, convocată de îndată, pentru ziua de 20.03.2024, ora 14:00, desfasurata online si în sala de ședinţe a C.L. al orașului Târgu-Neamţ.     Anunt privind rezultatul probei scrise la concursul organizat in vederea promovarii intr-un grad profesional imediat superior – Serviciul Public Politia Locala     ANUNT privind intentia de „Elaborare PUZ pentru construire Cartier Rezidential”

Ajutoarele pentru incalzirea locuintei (01.11.2009 – 31.03.2010)

DATA INCEPERII DEPUNERII DOSARELOR: 01.10.2009

CONTINUTUL DOSARULUI:
– cerere si declaratie pe propria raspundere (se obtine de la Primaria orasului Tirgu Neamt)
– acte doveditoare ale componentei familiei (copii dupa buletine/carti de identitate, certificate de nastere pentru copii sub 14 ani)
– acte doveditoare ale veniturilor (adeverinte salariat, cupoane de pensie/somaj, adeverinta rol agricol pentru cei ce locuiesc la casa, adeverinta fiscala pentru toate persoanele peste 18 ani care nu lucreaza)

BENEFICIARI:
– persoane singure/familii care folosesc pentru incalzirea locuintei gaze naturale (centrala de apartament, arzatoare)
– persoane singure/familii care folosesc pentru incalzirea locuintei energie termica
– persoane singure/familii care folosesc pentru incalzirea locuintei lemne

NOTA: Prin membri de familie se inteleg si persoanele intre care nu exista relatii de rudenie, dar care locuiesc impreuna, sunt inscrise in cartea de imobil si sunt luate in calcul la stabilirea cheltuielilor de intretinere.

UNDE SE DEPUN:
– Primaria orasului Tirgu Neamt – Birou nr.28, str.Stefan cel Mare, nr.62

INFORMATII SUPLIMENTARE SE POT OBTINE DE LA:
– Primaria orasului Tirgu Neamt – Birou nr.28, str. Stefan cel Mare, nr.62, tel. 790245, int. 128

AJUTOARELE PENTRU INCALZIREA LOCUINTEI (01.11.2009 – 31.03.2010)

Nivelul maxim al venitului: 615 lei/membru de familie